Něco o mně

English version: English

Děkuji, že jste zabloudili na moje stránky.

Moje jméno je Petr Němeček. Narodil jsem se v roce 1970 a bydlím v obci Radim, která se nachází asi 15km na západ od Kolína. Nejbližší město jsou Pečky, asi 3km na sever, ležící na žel. trati Praha-Kolín. Radim má nyní asi 1000 obyvatel.

Můj otec byl radioamatér, můj bratr také a ve vsi byla klubová stanice, takže nebylo divu, že jsem se tomuto koníčku začal věnovat také. Od roku 1990 jsem měl vlastní značku OK1UAK a od konce roku 2006 používám OK5TK. Podrobněji si o tom můžete přečíst zde: Ham radio.

V roce 1999 jsem se odstěhoval k mé budoucí ženě Radce do Náchoda. RADKA učila v Novém Městě nad Metují a její specializací je dějepis. V roce 2001 jsme měli svatbu a v roce 2003 se nám ještě v Náchodě narodila dcera IVANA. Na půdě našeho rodinného domu v Radimi jsme si postavili byt a ještě v září 2003 jsme se tam přestěhovali.

Další moje zájmy se spojily v(či naopak vyvinuly z) radioamatérství: geografie, meteorologie, astronomie, kosmonautika a trochu z jiného soudku je historie.

K historii jsem se dostal díky knihám o našich letcích v Anglii, které jsme měli v knihovně. V 80-tých letech se o nich skoro nesmělo mluvit. Navíc kpt.Novák (asi náš nejlepší předválečný akrobat), se narodil kousek od otcova rodiště a rt. Košnar v sousedních Pečkách. Začal jsem se tedy nejdříve zajímat o vojenskou historii a později o vše ostatní.

[top]   Home page